21. III. 1960 - 1. V. 1994

"Jest pewna doza ryzyka w sportach motorowych, zwłaszcza w Formule 1, ale to jej immanentny element. Więc za każdym razem, kiedy się jedzie, czy to na testach, czy to w wyścigu, jest się wystawionym na pewne niebezpieczeństwo, ryzykuje się. Element ryzyka jest w to wszystko wkalkulowany, ale są też niespodziewane sytuacje, które mogą się wydarzyć i wtedy traci się życie w ułamku sekundy. W takich sytuacjach nagle człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że jest niczym i że może za chwilę zginąć. To jest częścią życia kierowcy wyścigowego i jeżeli nie potrafi się stawić temu czoła w sposób chłodny i profesjonalny, to powinno się to wszystko rzucić i nigdy więcej nie robić. Tak się składa, że ja za bardzo lubię to, co robię, żeby to rzucić. Nie mogę tego rzucić. To jest część mojego życia."                                                       

Ayrton Senna

 

Witam na mojej stronie, w całości poświęconej Ayrtonowi Sennie, wspaniałemu kierowcy i wielkiemu człowiekowi. Znajdziecie na niej nie tylko szczegółowe informacje, dotyczące jego błyskotliwej kariery, jakże tragicznie zakończonej, ale również sporo osobistych refleksji osób, które się z nim zetknęły, a także moich własnych. Nie zapomnijcie też o wpisie do Księgi Gości - wpisy te są dla mnie namacalnym i niezwykle miłym dowodem na to, że fascynująca osoba Ayrtona Senny, która wywarła przemożny wpływ na moje życie, interesuje również innych.

W tworzeniu strony wykorzystałem, między innymi, tłumaczone przeze mnie fragmenty książek Christophera Hiltona,  wypowiedzi zaczerpnięte z filmu "A Star Named Ayrton Senna" , jak również materiały z miesięcznika F1Racing (również przełożone przeze mnie). Zastrzegam prawa do tłumaczeń.

Stronę najlepiej przeglądać w rozdzielczości 1024x768.

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w stworzeniu tej strony, a zwłaszcza:

Kubie Karasiowi - za inspirację i za uwagi merytoryczne;

Tomkowi Mulińskiemu - za cenną naukę;

Piotrkowi Bogdanowi - za to, że zna odpowiedzi na wszystkie moje pytania i za czynną pomoc (tak, tak, ten skrypcik powyżej jest Jego  J);

Sydneyowi Greenowi [22] - za to, że potrafi załatać każdą dziurę w moich html-ach, a także za to, że nigdy nie muszę Go o nic prosić, bo działa z własnej inicjatywy
Michałowi Tomaszewskiemu i Marcinowi Szemberowi - za fachową pomoc w kwestiach medycznych
Łukaszowi Nowickiemu - za wykonanie Księgo Gości 

 

Napisz do mnie
Napisz do mnie

 

(c) Aleksander Jedenak, 1999

dedykuję mojemu Dziadkowi